Fotoğraflar

Gülümser Solucan Gübresi Üretim Tesisimiz

Posted at Temmuz 21, 2016 | By : | Categories : Fotoğraflar | 4 Comments

Gülümser Solucan Gübresi firmamızda üretilen katı ve sıvı solucan gübreleri sayesinde ürünlerinizde yüksek verim ve kalite gerçekleşmektedir.

 

About gulumser

Comment

 • Enes dulkadiroglu

  Temmuz 21, 2017 at 5:34 pm

  Merhaba solucan üretimi için geniş bir alanımız mevcut degil daha kısıtlı alanlarda üretimi nasıl yapabiliriz

  • gulumser

   Temmuz 22, 2017 at 2:26 am

   Merhabalar Solucan gübresi üretiminde üretim alanının genişliği onemli bir faktör çünkü solucan sayısi yılda e az 10-16 kat arasi çoğaldığı icin bir önceki yıl üretim yaptıginiz yerin çok küçük olması tavsiye edilmez. Eger tandirlik komurluk gibi küçük alanlarda yığın sistemi ile üretim yapabilirsiniz .

 • Ayhan Barış

  Temmuz 21, 2017 at 5:44 pm

  Solucan yetiştirirken nelere dıkkat edilmelidir maruz kalacakları her hangi bir hastalık veya haşere durumunda ne yapılmalı nasıl müdahele edilmelidir

  • gulumser

   Temmuz 22, 2017 at 2:22 am

   Solucan gübresi uretiminde İki aşama oldukça önemlidir .
   1- Solucanlarin zamaninda beslenmesi oldukça önemlidir . Kirmızı kalofornya solucanlarinin mamasinin fermante olmus olmasi ve içeriğinin %70 fermante olmus büyükbas hayvan gübresi ve %30 organik atiklar rasyon yapılmalıdır.
   2- kırmızı kalofornya solucanlarının bulundugu sistemin nemlendirilmesi oldukça önemlidir.
   Solucan lar canlı varlıklardır beslenmesi nemlendirilmesi zamanında yapilmalıdır.
   Haşereler fareler ve dana burnu denilen büyük böcekler solucanlarinizi yerler . Solucan larin bulunduğu sistemin haserelerden ve farelerden uzak tutulmalıdır. Fare için ortamdaki delikler kapatılmalı. Eger kapalı alanın içersinde fare olduğunu düşünüyorsanız fareleri öldüren fare keki veya fare zehri kullanabilirsiniz . Haşereler için ilaçlama yaptırmanız gwrekir.

Leave a Comment